Rozwój nowoczesnych technologii ma wpływ nie tylko na życie specjalistów z branży IT. Na co dzień korzystamy z niej częściej, niż mogłoby się nam wydawać, bowiem jej zalety nie kończą się na możliwościach naszych smartfonów. Technologia wywarła duży wpływ na branżę kosmetologiczną. Zabieg endermologii to jedna z nowoczesnych metod, którą wykorzystuje się w celu poprawy zdrowia i komfortu pacjentów borykających się ze zmianami skórnymi.
Endermologia czyli…
Zabieg endermologii to nieinwazyjna metoda masażu mechanicznego. Aby go wykonać, profesjonaliści wykorzystują nowoczesne urządzenia, między innymi te o nazwie Cellu M6. Sprzęt posiada specjalne głowice, które wykonują precyzyjny masaż. Prowadzi on do stymulacji tkanki łącznej, pobudzenia krążenia krwi, a także uaktywnienia procesów metabolicznych w organizmie. Podczas zabiegu endermologii pacjent proszony jest często o założenie specjalnego kombinezonu lub bielizny. Zwiększają one bowiem skuteczność zabiegu.
Od groźnego wypadku do zabiegu endermologii
Endermologia została wynaleziona w latach 80. XX wieku przez francuskiego inżyniera, Louisa Paul Guitay. To właśnie od jego inicjałów powstała nazwa tej metody – LPG. Guitay przeżył poważny wypadek motocyklowy, po którym czekała go długa rehabilitacja. W jej trakcie zauważył on, że jego samopoczucie i efekty zależą od technik stosowanych przez masażystów. Ponadto chciał pozbyć się blizn, powstałych na skutek wypadku. Dlatego francuski wynalazca rozpoczął pracę nad specjalnym urządzeniem, które mogłoby pomóc jemu oraz innym pacjentom.
W wyniku badań i testów, Guitay opracował technikę masażu mechanicznego, która stała się podstawą dzisiejszego zabiegu endermologii. Metoda ta zyskała popularność wśród francuskich kosmetologów, którzy zaczęli ją stosować między innymi w celu leczenia cellulitu oraz poprawy kondycji skóry. Wkrótce zainteresowali się nią eksperci z całego świata.
Zabieg endermologii – zalecenia
Endermologia to metoda polecana w szczególności osobom, które:
- borykają się z problemem cellulitu – endermologia jest skuteczną metodą redukcji cellulitu, szczególnie w początkowych fazach jego rozwoju,
- chcą poprawić kondycję skóry – zabieg endermologii działa pobudzająco na tkankę łączną i pomaga poprawić jędrność i elastyczność skóry,
- chcą zredukować poziom tkanki tłuszczowej – endermologia może pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej i wymodelowaniu sylwetki,
- chcą poprawić krążenie krwi – zabieg endermologii pobudza krążenie krwi, co może pomóc w redukcji obrzęków i poprawie ogólnego stanu zdrowia pacjentów,
- borykają się z bólami mięśni i stawów – endermologia może pomóc w złagodzeniu bólów mięśniowych i stawowych poprzez rozluźnienie mięśni i poprawę krążenia krwi.
Zabieg endermologii – przeciwwskazania
Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do zabiegu endermologii, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub terapeutą. Dzięki temu dowiemy się, czy będzie on dla nas odpowiedni. Metoda należy do bezpiecznych i nieinwazyjnych, jednak niektórzy powinni zachować ostrożność. Dotyczy to zwłaszcza osób, które borykają się z infekcjami skóry i obniżoną krzepliwością krwi. Zabieg endermologii odradza się także wtedy, gdy w obszarze naszego ciała, na którym masaż ma być wykonany, wszczepiono implanty lub protezy.
Należy również pamiętać, że endermologię często stosuje się jako uzupełnienie innych metod walki z cellulitem i tkanką tłuszczową. Zalicza się do nich dietę i ćwiczenia fizyczne. Zazwyczaj zaleca się serię kilkunastu zabiegów, które są wykonywane co kilka dni lub tygodni, w celu uzyskania optymalnych efektów. Dlatego o organizm należy zadbać holistycznie i uzbroić się w cierpliwość.