Czym jest wolumetria twarzy?

wolumetria twarzy

Aby zachować zdrowy i młody wygląd naszej skóry, próbujemy wielu różnych technik. Kupujemy najlepiej oceniane kremy do twarzy, a w kosmetyczce nosimy rewitalizujące serum. Coraz bardziej popularne stają się również masaże twarzy. Niestety, czasami powyższe techniki okazują się być niewystarczające. Jeśli nawet po długim okresie stosowania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych nie dostrzegamy wymarzonych efektów, zaczynamy rozważać propozycje z zakresu medycyny estetycznej. Jedną z nich jest wolumetria twarzy.

Wolumetria twarzy – co to takiego?

Wolumetria twarzy to zabieg, który pozwala nam przywrócić jędrność skóry, zmodyfikować kształt nosa i ust, a także uwydatnić kości policzkowe. Spośród całej oferty medycyny estetycznej wyróżnia go fakt, że jest on wykonywany bez użycia skalpela. Działa to przekonująco na wiele osób, które obawiają się operacji plastycznych.

Na czym polega wolumetria twarzy?

Zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób możliwe jest modelowanie kształtu twarzy bez użycia przyrządów chirurgicznych? Odpowiedzią jest kwas hialuronowy, który działa na naszą skórę niczym wypełniacz. Dzięki wykorzystaniu jego możliwości, wolumetria twarzy pozwala na regenerację zwiotczałej, zapadniętej tkanki – przede wszystkim w okolicy żuchwy i policzków. Z tego względu zabieg bywa nazywany również modelowaniem owalu twarzy lub liftingiem. Warto dodać, że za jego sprawą odzyskujemy naturalny i młody wygląd. W przypadku wolumetrii twarzy nie musisz zatem obawiać się niepowodzeń i zniekształceń, które zdarzają się w przypadku operacji plastycznych wykonywanych przez chirurgów. Sam kwas hialuronowy jest natomiast bezpieczną, regenerującą substancją, która zapewne jest ci dobrze znana z opisów składów licznych kosmetyków. Jego powszechne stosowanie wynika z właściwości regenerujących i nawilżających.

Kwas hialuronowy to nie jedyny składnik, którego można użyć w celu wykonania wolumetrii twarzy. Jest on jednak sprawdzony, bezpieczny i zazwyczaj przynosi lepsze – trwalsze – efekty, niż posłużenie się tkanką tłuszczową (mówimy wówczas o lipotransferze). Substancja, która zostanie wstrzyknięta podczas zabiegu, będzie naturalnie dużo gęstsza niż formy kwasu hialuronowego, które możesz kojarzyć z drogerii. Dzięki temu osiągniesz wymarzone i trwałe efekty.

Wolumetria twarzy – korzyści

Na zabieg decydują się najczęściej dojrzałe kobiety, które chcą zredukować widoczność swoich zmarszczek i przywrócić skórze jędrność. Wolumetria twarzy jest bezpieczniejsza i mniej inwazyjna, niż powszechnie znane operacje plastyczne. Pozwala nam przede wszystkim podnieść zapadniętą skórę, poprawić kształt i rysy twarzy oraz wypełnić ewentualne ubytki, spowodowane procesem starzenia się organizmu. Na wykonanie zabiegu decydują się także osoby, które borykają się z wyraźną asymetrią twarzy.

Jak przebiega wolumetria twarzy?

  1. Do zabiegu nie musisz się wcześniej przygotowywać. 
  2. Wolumetrię twarzy wykonuje się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Nie musisz zatem obawiać się bólu.
  3. Specjalista używa igły, aby wstrzyknąć pod twoją skórę kwas hialuronowy lub inne substancje wypełniające (ten etap nazywamy iniekcją).
  4. Następnie, aby zregenerować skórę i nadać jej pożądany kształt, lekarz wykona kilkunastominutowy masaż twojej twarzy.
  5. W miejscu wkłucia igły może pojawić się delikatny ślad w postaci zaczerwienienia lub zasinienia skóry. Zniknie on jednak równie szybko, jak w przypadku innych zabiegów. Przeważnie zajmuje to trzy dni.
  6. Lekarz udzieli ci wszystkich wskazówek, jednak ze względu na to, że wolumetria nie jest zabiegiem inwazyjnym, nie masz powodów do obaw. Z oczywistych przyczyn po zabiegu niewskazane są jedynie gorące kąpiele i wizyty w solarium.
  7. Efekt wolumetrii twarzy utrzymuje się nawet do 18-stu miesięcy.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na wolumetrię twarzy?

Najważniejszy jest wybór dobrego gabinetu medycyny estetycznej i zaufanych specjalistów. Wówczas nie mamy się czego obawiać – wolumetria twarzy nie jest obarczona ryzykiem. O zachowaniu ostrożności muszą jednak pamiętać osoby, które borykają się z chorobami skóry i alergiami. Powinny one koniecznie skonsultować się z lekarzem – stany zapalne, infekcje i choroby mogą bowiem stanowić przeciwwskazanie do przeprowadzenia zabiegu.