Jak zrobić paznokcie żelowe?

jak zrobić paznokcie żelowe

Zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety. Aby osiągnąć wymarzone efekty, stosujemy nie tylko liczne kosmetyki, takie jak kremy do rąk i olejki, ale także coraz to nowe akcesoria do stylizacji paznokci. Jeszcze kilka lat temu największą popularnością cieszyły się lakiery hybrydowe. Dziś o wiele częściej zadajemy sobie jednak pytanie: jak zrobić paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe – w domu czy w salonie kosmetycznym?

Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić paznokcie żelowe, rozważ przede wszystkim swój budżet i zasoby czasowe. Pielęgnacja paznokci w salonie kosmetycznym wynosi zazwyczaj maksymalnie dwie godziny. Osobom niedoświadczonym, które chciałyby zmierzyć się z tym samodzielnie w domu, z pewnością zajmie to więcej czasu. Kolejną kwestią są koszty. W związku z inflacją, usługi kosmetyczne stale drożeją. Ma to związek między innymi ze wzrostem cen produktów przeznaczonych do stylizacji. Jeśli zamierzasz wykonywać paznokcie żelowe na swojej płytce przez długi czas, zakupiony sprzęt z pewnością ci się zwróci. Inwestycja będzie dużo tańsza niż regularne wizyty w salonie. Jeśli jednak nie posiadasz odpowiednich umiejętności, brakuje ci cierpliwości lub chcesz wykonać stylizację jednorazowo, skorzystaj z usługi kosmetycznej.

Jak zrobić paznokcie żelowe i jakich przyrządów potrzebujesz?

Aby zrobić paznokcie żelowe, potrzebujesz kilku podstawowych produktów i narzędzi. Oto lista rzeczy niezbędnych do wykonania manicure żelowego:

 1. Lampa UV lub LED. To urządzenie używane do utwardzania żelu na paznokciach. Lampy UV są starszym modelem, podczas gdy lampki LED oferują szybszy czas utwardzania.
 2. Żel budujący o gęstej konsystencji, który jest stosowany do wzmacniania paznokci. Może być transparentny lub kolorowy.
 3. Primer to preparat używany do przygotowania paznokci przed nałożeniem żelu. Pomaga w utrzymaniu jego trwałości i przyczepności.
 4. Pilnik do paznokci o odpowiedniej gradacji, niezbędny do nadania im odpowiedniego kształtu i wygładzenia ich powierzchni.
 5. Blok polerski.
 6. Pędzel żelowy o odpowiedniej twardości, który służy do aplikacji żelu na paznokcie.
 7. Cleaner i waciki.
 8. Szpachelka do skórek.
 9. Olejek do skórek używany do nawilżenia i pielęgnacji skórek wokół paznokci po zakończeniu manicure.
 10. Lakiery w wybranym kolorze.

W zależności od wybranej marki, produkty mogą nieco się różnić. Przestrzegaj instrukcji producenta i skorzystaj z porad kosmetyczki, zanim przystąpisz do pierwszego zabiegu.

Paznokcie żelowe krok po kroku

A jak zrobić paznokcie żelowe? Oto cała procedura w kilku prostych krokach.

 1. Usuń poprzedni lakier hybrydowy lub pozostałości manicure. Wypoleruj powierzchnię paznokci i oczyść je za pomocą cleanera lub wacików z acetonem.
 2. Za pomocą pilnika nadaj paznokciom pożądany kształt. Możesz wybrać kwadratowy, okrągły lub migdałkowy. Upewnij się, że ich długość jest zgodna z twoimi preferencjami.
 3. Nałóż niewielką ilość primeru na paznokcie, aby je odtłuścić i zapewnić lepszą przyczepność żelu.
 4. Za pomocą pędzla żelowego nałóż cienką warstwę żelu budującego na paznokieć. Upewnij się, że równomiernie pokrywasz całą powierzchnię paznokcia. Unikaj dotykania skórek. Następnie umieść paznokieć pod lampą UV lub LED i utwardź żel przez określony czas zgodnie z instrukcjami producenta.
 5. Na żel nałóż wybrany lakier i utwardź go w lampie. W zależności od potrzeb, możesz powtarzać ten krok w celu uzyskania pożądanej barwy.
 6. Po nałożeniu ostatniej warstwy oczyść paznokcie. Możesz również nałożyć odrobinę olejku do skórek, aby je nawilżyć.

Voila! Manicure gotowy.