Jak zrobić paznokcie hybrydy?

jak zrobić paznokcie hybrydy

Paznokcie żelowe i hybrydowe od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego – są zdecydowanie trwalsze niż ozdoby wykonane tradycyjnymi lakierami. Dobrze wykonane, wpłyną na trwałość i utwardzenie paznokci. Techniki te dają także możliwość stworzenia na płytce imponujących wzorów. Pytanie brzmi jednak: jak zrobić paznokcie hybrydy, aby były one naprawdę atrakcyjne i trwałe?

Od czego zacząć?

Jak zrobić paznokcie hybrydy? To, czy zdecydujemy się wykonać je w domu czy w gabinecie kosmetycznym zależy przede wszystkim od naszych zdolności manualnych. Niemniej ważny jest jednak sprzęt, wiedza i poziom zasobów finansowych. Do wykonania paznokci hybrydowych potrzebujemy sporego zestawu akcesoriów. Jednak ich koszt z pewnością będzie niższy niż regularne wizyty u kosmetyczki. Z drugiej strony dysponuje ona dużym doświadczeniem i bogatą ofertą kolorów. Wybór należy zatem do ciebie.

Jak zrobić paznokcie hybrydy w domu?

Jeśli zdecydujesz się wykonywać hybrydy w domu, pierwsze zakupy muszą obejmować:

  • lampę UV lub LED,
  • bazę, top, cleaner, aceton i odtłuszczacz do paznokci,
  • pilnik i blok polerski, a także waciki, patyczki i obcinacze do skórek,
  • wybrane lakiery hybrydowe.

Kiedy zgromadzisz już wszystkie potrzebne materiały, możesz przystąpić do zabiegu.

  1. Przygotuj paznokcie. Oczyść je za pomocą specjalnych preparatów, zwłaszcza jeśli znajdują się na nich resztki uprzednio nakładanych, tradycyjnych lub hybrydowych, lakierów. Odtłuść je, spiłuj do uzyskania pożądanego kształtu i usuń nierówności, wykorzystując blok polerski.
  2. Zaaplikuj bazę hybrydową i utwardź ją w lampie.
  3. Nałóż pierwszą warstwę lakieru hybrydowego na paznokieć, starając się utrzymać równomierne pokrycie. Unikaj kontaktu lakieru ze skórą, a w razie potrzeby od razu usuń go wacikiem. Następnie utwardź lakier w lampie. Powtarzaj czynność do momentu uzyskania odpowiedniej barwy.
  4. Nałóż top coat na lakier i utwardź go w lampie.
  5. Oczyść skórki, a następnie nałóż na nie odżywkę lub olejek, aby zadbać o ich regenerację. Kosmetyki te stosuj regularnie.

Pamiętaj, że czas utwardzania i dokładne instrukcje dotyczące aplikacji mogą się różnić w zależności od produktów, których używasz. Ważne jest również przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących utwardzania i usuwania lakieru hybrydowego. Przed rozpoczęciem zabiegu warto zapoznać się z instrukcją oraz uzyskać dodatkowe wskazówki od profesjonalnego stylisty paznokci.

Jak zrobić paznokcie hybrydy i czy ta technika zniszczy naszą naturalną płytkę?

Bardzo często powtarza się, że lakiery hybrydowe niszczą paznokcie. Nie jest to jednak prawdą. Najwięcej szkody możemy wyrządzić nieumiejętnym zdejmowaniem paznokci hybrydowych, a zwłaszcza żelowych. To właśnie ten krok może bowiem uszkodzić naszą płytkę. Jeśli wykonujesz go samodzielnie, musisz uważać i stosować się do zaleceń. Nie pomijaj żadnych kroków, nie spiesz się i w żadnym wypadku nie odrywaj lakieru przed upływem określonego czasu.

Domowe zdejmowanie paznokci hybrydowych zazwyczaj opiera się na wykorzystaniu acetonu. Należy nasączyć nim wacik, umieścić go na paznokciu, owinąć folią aluminiową i po upływie 15 minut odkleić lakier, a jego resztki usunąć drewnianym patyczkiem. Pierwszą warstwę można również spiłować pilnikiem o odpowiedniej gradacji.

Pamiętaj, że po zakończonym zabiegu bardzo ważne jest odżywienie paznokci i skórek. Jak zrobić paznokcie hybrydy i nie uszkodzić naturalnej płytki? To prawdziwa sztuka, jednak możesz się jej nauczyć. W Internecie znajdziesz wiele przydatnych tutoriali.