Jaki peeling do twarzy wybrać?

peeling do twarzy

Peeling to jedna z najpopularniejszych i powszechnie dostępnych metod oczyszczania i odmładzania skóry. Dzięki niemu można usunąć martwy naskórek, wygładzić cerę i poprawić jej koloryt. Używanie tego produktu nie zawsze jest jednak oczywiste. W drogeriach pojawia się bowiem coraz więcej różnorodnych propozycji. Skąd wiedzieć, którą z nich wybrać? Jakie rodzaje peelingu do twarzy warto wypróbować?

Dlaczego warto stosować peeling do twarzy?

Peeling do twarzy to idealna metoda na usunięcie martwego naskórka, który często odpowiada za szarą i zmęczoną cerę. Po złuszczeniu starych komórek, nasza skóra od razu wygląda bardziej promiennie i gładko. Dodatkowo, peelingi do twarzy mogą poprawić jej koloryt, zmniejszyć widoczność porów, a także je odblokować. Warto jednak pamiętać, żeby stosować je z umiarem i odpowiednio dobrać rodzaj peelingu do swojego typu skóry. Tylko wtedy zapewnimy sobie głębokie i zdrowe oczyszczenie twarzy.

Jak często należy stosować peeling do twarzy?

Częstotliwość stosowania peelingu zależy od typu skóry i rodzaju produktu. W przypadku skóry normalnej lub suchej, peeling warto stosować raz w tygodniu, natomiast w przypadku skóry tłustej zaleca się używać produktu częściej. Dokładne zalecenia warto skonsultować ze specjalistą, zwłaszcza jeśli twoja cera jest podatna na podrażnienia.

Peelingowanie twarzy – przeciwwskazania

Peeling do twarzy to bezpieczny produkt, powszechnie dostępny w aptekach i drogeriach. Niektóre osoby powinny jednak skonsultować jego używanie ze specjalistą. Ma on bowiem dość silne działanie, które ma na celu dogłębne oczyszczenie. Niewłaściwie stosowany, może zatem podrażnić cerę. Takich kosmetyków powinny wystrzegać się osoby cierpiące na infekcje skórne lub stany zapalne o różnym podłożu.

Przez zakupem peelingu skontaktuj się z lekarzem, jeśli:

  • cierpisz na atopowe zapalenie skóry,
  • twoja cera ma skłonność do podrażnień,
  • jesteś podatny na alergie,
  • regularnie korzystasz z porad dermatologa (na przykład leczysz trądzik).

Który peeling do twarzy wybrać?

Z pewnością zauważyłeś, że w drogeriach mamy do wyboru wiele różnych peelingów do twarzy. Sprawdź, czym się one charakteryzują i który najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

Peeling enzymatyczny

Peeling enzymatyczny to bardzo delikatny rodzaj peelingu. Zawiera enzymy roślinne, które pomagają w usunięciu martwego naskórka. Peeling enzymatyczny jest łagodny dla skóry i bez obaw można go stosować raz w tygodniu, a w uzasadnionych przypadkach – częściej. Jest idealny dla osób z cerą wrażliwą lub skłonną do podrażnień. Dlatego w drogeriach znajdziesz także peelingi enzymatyczne dla dzieci.

Peeling mechaniczny

Peeling mechaniczny (inaczej: ziarnisty) to rodzaj peelingu, który zawiera drobinki, ścierające martwy naskórek. To produkt o intensywnym działaniu, dlatego należy go stosować z umiarem. Świetnie sprawdzi się w przypadku posiadaczy cery tłustej, z tendencją do pojawiania się na niej niedoskonałości.

Możesz także zdecydować się na jeden z zabiegów oczyszczania twarzy dostępnych w gabinetach specjalistycznych.

Peeling chemiczny

W klinice kosmetycznej możesz skorzystać między innymi z peelingu chemicznego. Zawiera on kwasy, takie jak kwas salicylowy, glikolowy czy mlekowy. Rozpuszczają one martwe komórki naskórka i pobudzają regenerację skóry. Zabieg idealnie sprawdzi się u osób z cerą dojrzałą lub skórą z przebarwieniami. Jednak ostrożnie: peeling chemiczny to produkt o silnym działaniu.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny (ang. ultrasonic facial) to innowacyjna metoda oczyszczania skóry, polegająca na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych do usunięcia zanieczyszczeń z porów na naszej twarzy. W trakcie zabiegu na skórę nakłada się żel, a następnie do oczyszczenia wykorzystuje się specjalną sondę, działającą na wysokich częstotliwościach. Fale ultradźwiękowe powodują rozpraszanie cząsteczek wody i powietrza. W efekcie dochodzi do oderwania martwego naskórka oraz redukcji zanieczyszczeń. Dodatkowo zabieg pobudza krążenie krwi.

Czy wiesz już, na który peeling zdecydujesz się w pierwszej kolejności?