Aby odżywić naszą cerę, wciąż decydujemy się na kolejne zabiegi i kosmetyki. Próbujemy wielu metod i składników aktywnych, aby zatrzymać procesy starzenia się organizmu i przywrócić naszej skórze blask. Nie próżnują także lekarze i naukowcy, którzy przyczyniają się do stale poszerzającej się oferty gabinetów medycyny estetycznej. Jednym z nowoczesnych zabiegów o dużej skuteczności jest mezoterapia igłowa twarzy. Czy wiesz, na czym polega?
Mezoterapia igłowa twarzy w pigułce
Mezoterapia igłowa twarzy to jedna z metod estetycznych, polegająca na wprowadzaniu preparatów z witaminami, kwasem hialuronowym i innymi składnikami aktywnymi w głąb skóry. Specjaliści wykorzystują do tego cienkie igły – stąd wzięła się nazwa zabiegu. Ma on na celu poprawienie kondycji skóry twarzy, jej napięcia, jędrności i wyglądu. Przy pomocy mezoterapii igłowej można zmniejszyć widoczność zmarszczek, blizn, rozszerzonych porów oraz przebarwień skóry. Efekty mezoterapii igłowej są widoczne już po jednej wizycie, ale najlepsze rezultaty uzyskuje się po kilku tygodniach od zakończenia pełnej serii zabiegów.
Historia mezoterapii igłowej
Mezoterapia igłowa jest stosunkowo nową metodą w medycynie estetycznej. Odkrył ją francuski lekarz, dr Michael Pistor, w latach 50. XX wieku. Właśnie wtedy przeprowadził on pierwszy zabieg. Dr Pistor, poszukując alternatywnych metod leczenia, wpadł na pomysł wprowadzania podskórnie małych dawek leków w celu zmniejszenia skutków ubocznych tradycyjnego podawania tych substancji w dużych dawkach.
Początkowo mezoterapia igłowa była stosowana głównie jako remedium na bóle o różnym pochodzeniu. Później rozszerzono jej zastosowanie na wiele innych dziedzin medycyny, w tym na medycynę estetyczną. W 1987 roku francuski dermatolog, dr Philippe Petit, zapoczątkował stosowanie mezoterapii igłowej twarzy w celu poprawy kondycji skóry. Od tamtej pory ta metoda zyskała popularność wśród osób poszukujących skutecznych i bezpiecznych sposobów na poprawę swojego wyglądu. Ten artykuł poświęcamy przede wszystkim mezoterapii igłowej twarzy, jednak warto znać także pozostałe zastosowania tej techniki. Może ona bowiem przyczynić się między innymi do redukcji cellulitu.
Obecnie mezoterapia igłowa jest stosowana na całym świecie. Uważa się ją za jedną z najskuteczniejszych metod regeneracji.
Charakterystyka zabiegu
Mezoterapia igłowa twarzy wykonywana w profesjonalnym gabinecie estetycznym trwa niecałą godzinę. Ślady powstałe w wyniku wkłuwania igieł znikają jeszcze tego samego dnia. Dzięki temu mezoterapia może być stosowana u posiadaczy każdego typu cery. Tym samym nie trzeba się do niej uprzednio przygotowywać. Niektórzy decydują się na zabieg, ponieważ nie są zadowoleni z wyglądu swojej skóry. Inni nie mogą pogodzić się z postępującymi procesami starzenia. Część klientów gabinetów medycyny estetycznej traktuje go natomiast wyłącznie w ramach działań profilaktycznych.
Mimo wszystko istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej. Najważniejsze z nich to:
- choroby i infekcje skóry,
- stany zapalne,
- alergie,
- okres ciąży lub karmienia piersią.
Efekty po mezoterapii igłowej twarzy
Mezoterapia igłowa twarzy ma na celu polepszenie kondycji skóry, zwiększenie jej napięcia i elastyczności, zmniejszenie widoczności zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień oraz poprawę ogólnego wyglądu. Procedura ta jest stosunkowo bezpieczna i może być stosowana u większości pacjentów, ale przed jej wykonaniem zawsze warto skonsultować się z lekarzem. Efekty zauważysz od razu, jednak trwałą poprawę wyglądu zapewni ci regularna pielęgnacja.