Na czym polega wodorowe oczyszczanie twarzy?

wodorowe oczyszczanie twarzy

Wszyscy wiemy, jak ważne jest oczyszczanie naszego organizmu, zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nagromadzone toksyny mogą bowiem wyrządzić w nim wiele szkód. Wśród najpoważniejszych z nich wymienić można zaburzenie pracy układu pokarmowego. Jednak to nie wszystko – zanieczyszczenia, poza negatywnym wpływem na nasze zdrowie, przyczyniają się również do powstawania niedoskonałości. Trądzik, cellulit, zatkane pory – to tylko ich przykłady. Na szczęście istnieją sposoby, aby się przed nimi uchronić. Jednym z nich jest wodorowe oczyszczanie twarzy.

Wodorowe oczyszczanie twarzy – co to takiego?

Wodorowe oczyszczanie twarzy, nazywane również oksybrazją, polega na zastosowaniu nadtlenku wodoru (H2O2) w celu oczyszczenia skóry. Proces ten składa się z kilku etapów. Najpierw na skórę nakłada się specjalny żel lub płyn zawierający nadtlenek wodoru. Następnie wykorzystuje się profesjonalne urządzenie, które emituje strumień tlenu. Usuwa on martwe komórki, toksyny, nadmiar sebum i inne zanieczyszczenia z powierzchni skóry.

Niektórzy próbują wykonywać wodorowe oczyszczanie twarzy w domu. Nie jest to niemożliwe, jednak zabieg wykonywany w klinice to zdecydowanie bezpieczniejsza i bardziej skuteczna opcja. Nieodpowiedni lub nadmierny kontakt skóry z wodorem może bowiem prowadzić do podrażnień.

Wodorowe oczyszczanie twarzy – korzyści

Wodorowe oczyszczanie twarzy może pomóc w poprawie wyglądu skóry poprzez:

 • zmniejszenie widoczności porów i odblokowanie ich, 
 • wygładzenie i rozjaśnienie cery, 
 • redukcję zmian trądzikowych i blizn,
 • wyrównanie kolorytu,
 • ujędrnienie,
 • redukcję wydzielanego sebum,
 • łagodzenie stanów zapalnych i zapobieganie im,
 • złuszczenie martwego naskórka.

Dzięki głębokiemu oczyszczeniu, skóra twojej twarzy znów zacznie oddychać, co przywróci jej promienność i blask. Wodorowe oczyszczanie twarzy jest polecane przede wszystkim osobom, które borykają się z cerą zmęczoną, podatną na zanieczyszczenia i podrażnienia.

Opis zabiegu i przeciwwskazania

Tak jak już wspomnieliśmy, wodorowe oczyszczanie twarzy odbywa się w kilku etapach.

 1. Aplikacja wody wodorowej.
 2. Złuszczenie martwego naskórka w celu wzmocnienia działania substancji aktywnych.
 3. Utlenienie skóry.
 4. Aplikacja antyoksydantów zarówno do zewnętrznych, jak i głębokich warstw skóry przy pomocy ultradźwięków.
 5. Zastosowanie liftingu, dopełniającego zabieg.

Efekty zabiegu są widoczne od razu. Oczyszczanie może stanowić wstęp do dalszych etapów pielęgnacji skóry. Należy przy tym pamiętać o regularnym podejmowaniu działań rewitalizujących. Skóra jest bowiem narażona na negatywne działanie czynników zewnętrznych każdego dnia. Dlatego raz wykonany zabieg wodorowego oczyszczania twarzy, pomimo swojej precyzyjności, nie wystarczy. O swój organizm musisz dbać każdego dnia.

Oczyszczanie twarzy jest jednym z nieinwazyjnych zabiegów. Nie zmienia to jednak faktu, że istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania. Są to przede wszystkim aktywne choroby i infekcje skórne, stany zapalne i przewlekłe choroby autoimmunologiczne. Należy również pamiętać, że podczas zabiegu specjaliści wykorzystują urządzenia emitujące ultradźwięki. W niektórych przypadkach może to stanowić przeciwwskazanie.

Wodorowe oczyszczanie twarzy – co dalej?

Tak jak wspomnieliśmy, jeden zabieg nie wystarczy, aby cieszyć się oczyszczoną skórą przez całe życie. Należy dbać o nią codziennie. W jaki sposób? Przeczytaj poniżej!

 1. Stosuj delikatne peelingi oczyszczające raz w tygodniu.
 2. Każdego dnia starannie przemywaj twarz. Wykorzystuj kosmetyki, które służą ci najlepiej – żele, mleczka lub toniki. Pielęgnację dopełnij, aplikując na skórę krem nawilżający. W składzie produktów szukaj antyoksydantów, aloesu i retinolu.
 3. Zwracaj uwagę na dokładny demakijaż.
 4. Wypróbuj przepisy na domowe maseczki na twarz. Jeśli zabraknie ci czasu lub składników, wykorzystaj gotowe produkty.
 5. Dbaj o zdrową dietę i odpowiedni poziom nawodnienia. Woda to twój największy sprzymierzeniec w usuwaniu toksyn z organizmu.